Bankowość

Ubezpieczenia od rezygnacji z podróży

Mało kto myśli o tym, by zabezpieczyć się na wypadek rezygnacji z podróży bądź lotu. Takie ubezpieczenie gwarantuje natomiast dodatkową ochronę.

Jeszcze do niedawna ubezpieczenia tego rodzaju stanowiły wyłącznie dodatek do oferowanych przez biura podróży wycieczek. Miały przy tym zaostrzone wymogi, przez które turyści w wielu przypadkach nie mogli ubiegać się o odzyskanie pieniędzy przeznaczonych na wybraną podróż. Od teraz znajdują się one jednak w ofercie wielu firm ubezpieczeniowych. Warto o nich pomyśleć, wybierając dla siebie polisę turystyczną.
Polisa od rezygnacji z lotu bądź wycieczki jest atrakcyjną i zazwyczaj opłacalną usługą. Turysta, który ją dla siebie wykupi, zawsze będzie mógł odzyskać pieniądze opłacające wycieczkę, nawet jeśli wcześniej zawarł z biurem podróży umowę bezzwrotną. Ubezpieczenia tego rodzaju mogą przyjmować różne formy. Niektóre obowiązują nawet wtedy, gdy turysta, będąc już na swojej wycieczce, nagle zrezygnuje z dalszego pobytu na wakacjach i postanowi wrócić do domu.

Aby uzyskać możliwość ubiegania się o zwrot wypłaconych pieniędzy, należy zgłosić się do firmy ubezpieczeniowej i spytać o taką polisę. Istnieje też możliwość wykupienia wycieczki wraz z zabezpieczeniem od rezygnacji z podróży. Druga opcja jest o tyle gorsza, że biura podróży raczej niechętnie oddają otrzymane od klientów pieniądze. W oferowanych przez nie polisach ubezpieczeniowych zawsze występuje wiele wyłączeń, dzięki którym same biura mogą zarobić np. na pozyskaniu dodatkowej prowizji.