Mało kto myśli o tym, by zabezpieczyć się na wypadek rezygnacji z podróży bądź lotu. Takie ubezpieczenie gwarantuje natomiast dodatkową ochronę.

Ubezpieczenia od rezygnacji z podróży

Jeszcze do niedawna ubezpieczenia tego rodzaju stanowiły wyłącznie dodatek do oferowanych przez biura podróży wycieczek. Miały przy tym zaostrzone wymogi, przez które turyści w wielu przypadkach nie mogli ubiegać się o odzyskanie pieniędzy przeznaczonych na wybraną podróż. Od teraz znajdują się one jednak w ofercie wielu firm ubezpieczeniowych. Warto o nich pomyśleć, wybierając dla siebie polisę turystyczną.
Polisa od rezygnacji z lotu bądź wycieczki jest atrakcyjną i zazwyczaj opłacalną usługą. Turysta, który ją dla siebie wykupi, zawsze będzie mógł odzyskać pieniądze opłacające wycieczkę, nawet jeśli wcześniej zawarł z biurem podróży umowę bezzwrotną. Ubezpieczenia tego rodzaju mogą przyjmować różne formy. Niektóre obowiązują nawet wtedy, gdy turysta, będąc już na swojej wycieczce, nagle zrezygnuje z dalszego pobytu na wakacjach i postanowi wrócić do domu.
Aby uzyskać możliwość ubiegania się o zwrot wypłaconych pieniędzy, należy zgłosić się do firmy ubezpieczeniowej i spytać o taką polisę. Istnieje też możliwość wykupienia wycieczki wraz z zabezpieczeniem od rezygnacji z podróży. Druga opcja jest o tyle gorsza, że biura podróży raczej niechętnie oddają otrzymane od klientów pieniądze. W oferowanych przez nie polisach ubezpieczeniowych zawsze występuje wiele wyłączeń, dzięki którym same biura mogą zarobić np. na pozyskaniu dodatkowej prowizji.